Pasaules Optika

https://pasaulesoptika.lv

Kā izvēlēties sporta optiku

Sporta brilles ir īpaši konstruētas tā, lai:

  • piegulētu cieši un stabili galvai fizisko aktivitāšu laikā
  • pasargātu jūsu acis
  • uzlabotu redzi un jūs sasniegtu vēl labākus sportiskos rezultātus sportaveidā ar ko nodarbojaties.

Vairumā sporta veidu laba redze uzlabo sportiskos rezultātus. Lai sportiskais sniegums būtu pats labākais jums jāpārliecinās, ka arī redze ir labā sportiskā formā. Pat ja jums nav nepieciešama redzes korekcija, jūs to varat uzlabot izvēloties tādas brilles, kas samazina atspīdumus un uzlabo kontrastu, lai jūs redzētu vēl labāk.

Lielbritānijas redzes speciālisti, kas pēta tieši sportistu redzes ietekmi uz sasniegtajiem rezultātiem atklāja, ka tenisa spēlētājs, kuram tika uzvilktas brilles, kas tikai nedaudz radīja neskaidras redzes efektu noskaidroja, ka 62% atsisto bumbiņu netrāpīja mērķī un par 47% mazāk bumbiņu trāpīja mērķa centrā. Kopumā tenisa spēlētāji un šāvēji uzrādīja par 25% sliktākus rezultātus tikai dēļ tā, ka redze tika nedaudz apgrūtināta. Pētījumā tika apkopoti arī ieteikumi atsevišķiem sporta veidiem, kas jāņem vērā izvēloties sporta optiku.

Badmintons - aizsargbrilles (maska vai brilles), kuru lēcas izgatavotas no polikarbonāta materiāla.
Basketbols - aizsargbrilles vai maska, kas labi pieguļ un stiprinās ap galvu.
Riteņbraukšana - saulesbrilles ar uzlabotām veikstspējām, lēcas ar anti-fog un anti-scrach pārklājumiem.
Bokss - šim sporta veidam aizsargbrilles netiek ieteiktas. Uzsākot nodarboties ar šo sporta veidu jums jāapzinās riski un jāveic regulāras redzes pārbaudes, lai izvairītos no redzes nodiluma.
Makšķerēšana - polarizētas lēcas ar klājumu, kas samazina atspīdumu.
Rokasbumba - aizsargbrilles (maska vai brilles), kuru lēcas izgatavotas no polikarbonāta materiāla.
Slēpošana un snovbords - maska vai aizsargbrilles, kas stiprinās ap galvu, polarizētas saulesbrilles ar spoguļa klājumu.

Klasiskās brilles nevajadzētu valkāt sportojot, jo nedz to ietvars, nedz lēcas nav piemērotas lielai slodzei vai triecienam - ietvars, tāpat kā lēcas var saplīst radot acs traumu, tāpēc sporta brillēm tiek izmantotas polikarbonāta lēcas, kas ir īpaši triecienizturīgas.