Pasaules Optika

https://pasaulesoptika.lv

Ikdienas paradumi veselām acīm

Lielas lietas sākas no mazām, turklāt mazajām lietām jānotiek regulāri!
Pārvērt šos 4 ieteikumus par saviem ikdienas paradumiem!

Ēd veselīgi!

Veselas acis sākas no veselīgas pārtikas. Lieliska izvēle ir zaļie salāti, spināti un kāposti. Noteikti iekļauj savā ēdienkartē produktus ar augstu Omega 3 polinepiesātināto taukskābju saturu, C un E vitamīnu, kā arī cinku, tas palīdzēs attālināt laiku, kad jums sāksies kāda ar novecošanu saistīta redzes problēma. Neaizmirstiet arī par tādiem produktiem kā lasis, rieksti, olas, citrus augļi un pupas.

Pārbaudi redzi regulāri

Lai savlaicīgi novērstu un pamanītu pirmās redzes pasliktināšanās pazīmes, tā jāpārbauda regulāri - reizi gadā! Sausas acis, saspringums un līdzīgi simptomi nav jāatstaj bez ievērības. Regulāra redzes pārbaude ir svarīgākais profilakses kritērijs! Atrodi savu speciālistu un pieraksties redzes pārbaudei!

Atpūtini acis!

Pietiekams miega daudzums nodrošinās nepieciešamo atpūtu acīm. Viedierīces, TV un datoru būtu jāpārtrauc lietot vismaz stundu pirms miega. Mobilo iekārtu un datora ekrāna spilgtums var radīt sausās acs sindromu un nogurumu. Ja dienas laikā daudz laika pavadāt pie datora vai kādas citas viedierīces pārliecinieties par to, lai acis tiktu regulāri atpūtinātas kā arī bieži mirkšķiniet tās.


Aizsargā acis!

Atrodoties ārā pārliecinieties, ka jūsu acis ir pasārgātas no UV-A un UV-B kaitīgā starojuma.